Ile kosztują powłoki ceramiczne?

Zastanawiasz się nad tym, ile kosztują powłoki ceramiczne? Zakres cen jest tak szeroki, jak liczba producentów, dostępnych produktów czy detailerów. Co wybrać?

 

Czołem, TopMaxowicze!

Czas na kolejną publikację w ramach cyklu TopMax Talks!

 

Zastanawialiście się nad tym czy lepiej wyrzucić w błoto 2500 PLN, czy może lepiej jest dobrze zainwestować 4500 PLN? Jeżeli planujecie zabezpieczenie samochodu powłoką ceramiczną – pewnie tak. Tyle tylko, że nie o wszystkim mogliście wiedzieć.

Dziś postaramy się wyjaśnić Wam kilka istotnych kwestii i zależności. Z czego wynikają różnice w cenach powłok i jak dokonać odpowiedniego wyboru? Zanosi się na kolejny istotny temat! Zaczynajmy!

 

Powłoki ceramiczne – różnice w cenach

Rozpocznijmy od przykładu – teoretycznie oderwanego od rzeczywistości.

Wyobraź sobie dwóch panów – szefa (pana Mirka) i pracownika (Jasia). Nic nie łączy ich tak, jak temat motoryzacji, który jest ważniejszy nawet od samej pracy. Podczas jednej z rozmów pan Mirek zdradził Jasiowi, że niedawno zabezpieczył samochód powłoką ceramiczną. Niby zwykła ciekawostka, ale szef dobrze wie, że Jaś zaraz zacznie wyrabiać nadgodziny i harować weekendy. Zrobi wszystko, żeby jak najszybciej dogonić szefa i jak najszybciej zaparkować przed wejściem swoją powłokę ceramiczną na czterech kołach.

Choć cena – 4500 PLN, które szef wydał w studiu autodetailingu – nie wygląda zbyt zachęcająco, Jaś jest młody, gniewny i szybko znajduje inne rozwiązanie. Jeszcze tego samego dnia zajeżdża za garaż do pana Kazia. Tam okazuje się, że Jaś musiałby poczekać kilka dni, ale nie będzie żadnego problemu z nałożeniem ceramiki, a zapłaci za to najwyżej 2500 złotych.

Nietrudno domyślić się, jak potoczyły się losy Jasia, prawda?

Szybko rozbił świnkę, wydał dwa i pół tysiąca, żeby cieszyć się nowym zabezpieczeniem samochodu. Co więcej – wszystko wskazuje na to, że przechytrzył i szefa, i wszystkie okoliczne studia autodetailingu, bo zrobił to praktycznie dwa razy taniej. Gdzie w takim razie tkwi problem?

 

Ile kosztują powłoki ceramiczne?

Aplikowanie powłok ceramicznych – podobnie jak sam auto detailing – od pewnego czasu stało się dosyć popularne, a co za tym idzie – coraz więcej właścicieli samochodów po prostu chciałoby mieć powłokę. Niestety, ciągle tylko niewielka liczba osób stara się pozyskać wiedzę przed wyborem usługi czy produktu.

W naszej poprzedniej publikacji pisaliśmy o tym, na co warto zwrócić uwagę, jeżeli decydujemy się na zabezpieczenie lakieru powłoką. Jednym z przykładów była kwestia gwarancji

“Dla przykładu – decydując się na instalację powłoki ceramicznej Crystal Serum Ultra w autoryzowanym studiu autodetailingu – otrzymujesz 9-letnią gwarancję z unikalnym numerem seryjnym. Jeżeli wybierzesz tę usługę w niepotwierdzonym miejscu – możesez usłyszeć, że powłoka ma gwarancję 30, 50 albo i 80 lat. W rzeczywistości – nie ma jej nawet w dniu, w którym zostanie zaaplikowania”.

Zabezpieczenie samochodu i temat trwałości na pierwszy rzut oka mają ze sobą sporo wspólnego. I już nawet na tej podstawie, sprawdzając, ile kosztują powłoki ceramiczne – w naszym przypadku powłoki Gtechniq – możemy zauważyć spore różnice w cenach.

 

Podsumowując – modne stwierdzenie “Mam ceramikę!” w gruncie rzeczy nie oznacza niczego konkretnego. Dlatego też naszym zdaniem ślepe inwestowanie w niesprawdzone produkty nie ma większego sensu. W skrajnych przypadkach, nieprzemyślany wydatek naprawdę może szybko wylądować w błocie. Aby to zobrazować – wróćmy do przykładu Jasia i jego szefa.

Powłoka ceramiczna na jego samochodzie błyszczy już ponad miesiąc. Bardzo intensywny miesiąc, pełen ostrych zakrętów i zbaczania z drogi. Jaś niezmiennie jest szczęśliwy jak nigdy wcześniej, ale lakier dostał już po głowie. Całe szczęście, że szef zdradził mu, że kiedyś też miał podobne problemy, ale zrobił korektę lakieru i wszystko wróciło do normy. Jaś bez namysłu wsiada do samochodu i znowu pędzi za garaż do pana Kazia – tym razem, żeby zrobić polerkę. I wiecie, jak to się kończy? Kończy się tak, że polerka zniszczyła powłokę ceramiczną. Bo przecież nikt nie wpadł na to, że skoro szef zapłacił więcej – ma nieco inną powłokę.

Crystal Serum Ultra to jedyna powłoka ceramiczna, którą można polerować.

 

Jak wybrać powłokę ceramiczną?

No dobrze – trochę się rozgadaliśmy, więc czas przejść do zakończenia – bo o całej reszcie opowiemy w kolejnych publikacjach. 😉

Pamiętajcie, że “zły wybór” najczęściej nie leży po stronie studia autodetailingu, do którego się wybieracie, ale tego, że przez własną nieświadomość, nie określiliście potrzeb. Wybierając powłokę ceramiczną – zwracajcie uwagę na markę producenta, produkt i jego właściwości oraz doświadczenie detailera.

Jeżeli sprawdzacie ile kosztują powłoki ceramiczne – koniecznie zwróćcie uwagę na to, czy w danej ofercie otrzymujecie pakiet zabezpieczeń, czy zabezpieczenie tylko jednego elementu.

Kolejne aspekty przedstawimy Wam w kolejnych publikacjach!

Bądźcie z nami na bieżąco!

Skomentuj