Powłoki ceramiczne na lakier w cenie wosku?

Powłoki ceramiczne na lakier to naprawdę dobra inwestycja w samochód. Ostatnio spotkaliśmy się z tym, że niektóre firmy oferują je w zaskakująco atrakcyjnych cenach. Chciałoby się powiedzieć, że w zbyt atrakcyjnych cenach. O co chodzi?

W ten gorący dzień przedstawimy Wam równie gorący temat!

Powłoki ceramiczne czy wosk?

W ramach naszych cotygodniowych rozmów, które publikujemy na fanpage, mieliśmy w planie poruszyć nieco inne zagadnienie. Jednak ze względu na ostatnie wydarzenia oraz sporą liczbę klientów, którzy odwiedzili nas z nieco zaskakującymi pytaniami – na tapet kładziemy „POWŁOKI CERAMICZNE”.

Autodetailing to ciągle rozwijająca się dziedzina w branży motoryzacyjnej. Przede wszystkim – dziedzina coraz modniejsza. A co za tym idzie – jak wszędzie, także tutaj możemy spotkać przysłowiowych Józków, a nawet Januszy detailingu.

Wspomnieliśmy o tym, że niedawno odwiedziło nas grono klientów, którzy zaskoczyli nas swoimi pytaniami. Okazało się, że w ostatnim czasie wybrali się gdzieniegdzie, aby nałożyć powłoki ceramiczne na lakier swojego samochodu. Pojechali, nałożyli – a dopiero później zjawili się u nas z pytaniem – dlaczego po dwóch wizytach na myjni, ich “powłoki ceramiczne” nie dają już żadnego efektu.

Okazało się, że odpowiedź jest bardzo prosta. W miejscach, do których się udali, zamiast ceramiki użyto – uwaga – WOSKU… Oczywiście kasując klientów jak za zboże.

 

Powłoki ceramiczne na lakier – cena

Zagadka z woskiem nie była zbyt skomplikowana. Nawet bardzo słabej jakości ceramika nie „znika” po drugim myciu. Jej rozwiązanie ułatwiła też przesadnie atrakcyjna cena, o której wspominaliśmy na samym początku.

Koniec końców – klienci czują się oszukani po tym, jak w salonie zapewniano ich o wyjątkowym traktowaniu i „najlepszych produktach”. A to tylko jedna z wielu historii związanych ze studiami detailingu a’la galeria.

Jaki z tego morał? Nie dajcie się nabijać w butelkę. Jeżeli ktoś proponuje Wam zrobienie ceramiki trzy razy taniej niż wszyscy wokół – omijajcie to miejsce szerokim łukiem. Może to świadczyć o tym, że firma albo używa produktów niskiej jakości, albo nie wie, co robi.

Jeżeli chcecie naprawdę zadbać o swoje cztery kółka i skorzystać z produktów najwyższej jakości – musicie liczyć się z tym, że nikt nie zrobi tego w cenie aplikacji wosku. Na szczęście – powłoki ceramiczne na lakier to inwestycja na wiele lat.

Skomentuj